Crossfitowy trening prosto ze Stanów Zjednoczonych

Crossfit to program, który jak żaden inny poprawia kondycję, szybkość i siłę w krótkim czasie. Krajem jego pochodzenia są Stany Zjednoczone, a twórcą Greg Grassman, który swoją karierę jako trener personalny rozpoczął już w latach 70. Pomysł pojawił się w dość nietypowym miejscu – mianowicie w garażu, gdzie Greg własnoręcznie przyszykował pierwsze na świecie miejsce do uprawiania tej dyscypliny.

Crossfit opiera się na ćwiczeniach sprawnościowych wykonywanych z dużą intensywnością. Treningi i ćwiczenia zmieniają się każdego dnia, przykładem jest podnoszenie ciężarów i pływanie, a następnego bieganie i skakanie na podest, czy rzucanie piłką lekarską. Każdy trening może trwać od 10 do 30 minut. Czas treningu może Was zmylić, jest on jednak bardzo intensywny i wyczerpujący, a dobrze wykonany na pewno spowoduje duże zmęczenie. Trening wykonuje się w tzw. Obwodach, tzn. jedno ćwiczenie po drugim z jak najmniejszymi przerwami pomiędzy nimi. Takich obwodów powinno być 2-3 na jedną sesję, a każde z nich składa się z 6-9 ćwiczeń. Jednymi z najpopularniejszych ćwiczeń wykonywanych podczas treningu to m.in. bieganie, skakanie na skakance, martwy ciąg, pompki, brzuszki, pływanie czy podciąganie. Crossfit pozwala na grupowe ćwiczenia osób w każdym wieku i z każdym stanem kondycyjnym, dzięki temu wywiązuje się więź pomiędzy ćwiczącymi, a przez to pojawia się wzajemna motywacja. Ten program nie jest skierowany jedynie dla mężczyzn, kobiety również mogą go uprawiać i tak właśnie się dzieje.

Crossfit zdobywa coraz większą liczbę fanów na całym świecie, być może dlatego, że dla dużej części ćwiczących to coś więcej niż sport, ale i wspólne spędzanie czasu ze znajomymi i realizacja marzeń każdego z nas – budowy świetnej sylwetki. Również w Polsce pojawia się coraz więcej boxów dedykowanych dla trenujących Crossfit.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *